Copak je to za novou hračku? Mag+! Magnetický F3X spínač dvojice Roman Vojtěch/Tomáš Humpolec:
- Max. proud 20A (špičkově) a trvalé proudové zatížení
- Rozsah napětí 3-13V
- Funkce „Voltspy-Hlídač napětí“. Při poklesu napětí na hladinu 4,5V začne dioda kontroly sepnutí blikat.
- Spotřeba ve vypnutém stavu 0,3mAh/den (1000mAh baterie vám to tedy vybije za 9 let, z tohoto parametru je evidentní, že samovybíjení běžných zdrojů palubního napětí je řádově vyšší)
- Volitelný externí jednosegmentový displej (pokud máte již ten z LOLO5, tak si nový pořizovat nemusíte)
- Zobrazuje minimální napětí (perioda měření 100x/sec)
- Zobrazuje max.proud (19,9A) (perioda měření 100x/sec)
- Zobrazuje odebranou kapacitu z baterií (max. 9 999mAh), samozřejmě si pamatuje předchozí hodnotu i po vypnutí a další hodnoty potom načítá (perioda měření 100x/sec)
- Viditelná signalizační dioda (je vidět i přes vaničku a převlečnou hlavici Stingera)
- Rozměry 26x9x3mm
- Váha 5,5g (bez displeje, včetně kabelů), přívodní kabely 1qmm, délka kabelů 60mm
- Pořadí a význam zobrazených údajů na displeji. Hodnoty mají vždy pevný počet digitů. Neustále rotují. Displej nemusíte mít připojený ke spínači. Po vypnutí jsou ovšem poslední hodnoty u a i vynulovány. Pamatuje se pouze hodnota c.
- Napětí „u_X.X“ Hodnota je ve V. Příklad „u 5.4“. Po dobu zapnutí Mag+ byla nejnižší hodnota napětí (přijímačových baterií) 5,4V. Vypnutím se hodnota nuluje.
- Proud „i_XX.X“ Hodnota je v A. Příklad „i 07.4“. Po dobu zapnutí Mag+ byla nejvyšší hodnota proudu 7,4A. Vypnutím se hodnota nuluje.
- Kapacita „c_XXXX“ Hodnota je v mAh. Příklad „c 0650“ Od posledního vynulování počítače kapacity bylo odebráno z baterií 650mAh. Hodnota se pamatuje i po vypnutí a neustále se načítá až do vynulování. Vynulování se provede přiložením magnetu na dobu delší než 5 vteřin. LED začne po úspěšném vynulování blikat.
- Prodejní cena 990,-Kč (včetně DPH). Součástí dodávky je Mag+, jednosegmentový displej a spínací magnet. V ceně není poštovné (doplněno 11.12.2011).
- Objednávky na info@lomcovak.cz
P.S. Dnes jsem si byl s Magem+ zalítat. Vůbec nechápu, jak jsem mohl bez magnetického spínače existovat. Pořád stahovat/nasazovat hlavici. Taky jsem docela koukal na hodnoty proudu atd. Chytrá to věcička.
P.S. Grilování Mag+
Aktualizace 1.2.2016
Ahoj, tak povídej, jaképak hodnoty proudu si naměřil? Můj odhad je kolem 12A?
Ahoj Jirko,
hodně záleží na typu serv, přepákování, tvrdosti zdroje, síle větru (start) apod. Pohybuje se to do 10A.
Romane já si rýpnu – jak by se to taky mohlo pohybovat nad 10A, když píšeš, že: „Zobrazuje max.proud (9,9A) “ 🙂 Teď vážně, tohle mi není jasné: mří to jen do 9,9A anebo je to nějaký překlep?
Dovolim si odpovedet, Roman me pak doplni. Meri se do 13.6A, zobrazuje se do 9,9A (pokud je vic zobrazuje se 9.9A) a pokud bylo napsano ze do 10A, tak jiste bylo mysleno ze ukazovalo cislo mensi jak 9.9. Jinak pokud by byl zajem, je mozno udelat verzi do 19,9A i s adekvatnim ukazovanim.
Ahoj Tomáši,
rýpej, rýpej, to já rád. Částečně ti to popsal ToMaS (Tomáš). A já ti to ještě upřesním.
Pokud bude naměřeno více jak 9,9A, tak se nebude zobrazovat samozřejmě 9,9 ale EE (error, přetečení). Tomáš o tom ovšem zatím neví (úsměv).
Moje vyjádření „Pohybuje se to do 10A“ má trochu jiné souvislosti. Já totiž lítal i se záznamníkem proudu (také Tomášova a moje práce) a tak jsem měl spíše na mysli obecně proudy v F3X mašině, než diskusi nad parametry Mag+.
Přesto nevím co ti není jasné na konstatování, že se proud pohybuje DO 10A? 9,9A není do 10A? Kdyby se proud pohyboval přes 9,9A, tak Dzordzikovi odpovím: Proudy jsou vyšší než jsem na Mag+ schopen zobrazit a jsou takové nebo onaké.
Nene, já získal z popisu pocit, že to snad ukáže maximum 9,9A a výš neleze. Pokud to při větším proud napíše EE, tak pak je jasno – překročení je jasně zobrazeno…
Víš co, dělám si trochu legraci, ale takhle nastala havárie Apolla 13 – prapůvod byl v tom, že jim při testu nádrže nějaký měřák ukazoval něco jako 30st C, což bylo sice nad průměr, ale OK. Jen jaksi nikomu nedošlo, že těch 30st je maximum, které měřák umí (normálně tam bylo hluboko pod nulou) a ve skutečnosti bylo uvnitř asi 600st C, což byl pro izolaci „trochu“ problém, který se pak projevil za letu 🙁
Jasný, vždyť ty naše letadýlka jsou jenom legrace. S tím Appolem si mne překvapil. Je vidět, že ani NASA nemá patent na rozum, natož nějaký Vojtěch (mrkanec)
Offtopic – přečti si tohle: http://www.databazeknih.cz/knihy/apollo-28559 – je to asi nejlépe napsaná kniha na téma Apolla 13, která vyšla v češtině.
Fakt je, že na jedné straně musíš po přečtení NASA obdivovat za činnost přímo při letu, ale na druhé straně ta prvotní příčina je opravdu až neskutečný úlet…
Vida co se nedozvim na diskuzich :-), zitra to mas udelane.
Díky za tip. Pokusím se to sehnat v el.podobě.
Ahoj,kde můžu sehnat ten mag. spínač?
Děkuju Dan.
Ahoj Dane,
piš na info@locovak.cz