Odkazy související s MS F3B 2009 v Ivančicích (doplněno 10.8.)

Mistrovství světa se blíží hodně rychlým tempem. Chtěl bych zde, na jednom místě, publikovat odkazy související s touto akcí. Pokud něco naleznete, dejte vědět třeba do komentářů, doplním to.

Oficiální web MS F3B 2009
Letiště MS F3B 2009
Startovní listina a výsledky SP a MS F3B 2009 na RC Solutions (nové)

F3B tým USA a vlákno na RC Groups (nové)
F3B tým Francie
F3B tým Německa
F3B tým Švýcarska
F3B tým Holandska a jejich blog (nové)
F3B tým RSA (Jižní Afrika)
F3B tým Belgie a odkaz na videa (nové)
F3B tým Ruska
F3B tým Japonska (příjemné počteníčko)
F3B tým Norska (nové)
F3B tým Švédska (nové)

AUdálosti na světové scéně nemůže rušit obyčejné lidi. Lidé se obávají, a cítí úzkost nejistotu a dokonce i strach. A jediní lidé, kteří vědí, kde vždy věří.

7 komentářů Odkazy související s MS F3B 2009 v Ivančicích (doplněno 10.8.)

 • Vlaďa

  Romane,z tvého webu je patrné,že pravděpodobně MS F3B 2009 pořádáš ty a ne
  RC model klub Brno. Na stránkách MS jsou pouze nejnutnější věci.?????
  Vl.

 • Ahoj Vláďo, web MS byl se měl konečně rozhýbat snad příští týden. Co je na webu MS, to nemohu teď ovlivnit.

 • Roman Vojtěch

  Neděle 6:30
  Zdravím Vás všechny. Zdá se, že jsem dostal trochu do problémů se svým noťasem(možná nejen s ním). Pokusím se to v dohledné době vyřešit, ale jediné východisko bude asi cesta do Prahy někdy přes noc. V tomto okamžiku tedy příspívám na svůj web jako běžný host.

  Včera (sobota) jsme odlétali 1 celé kolo a termiku z kola druhého. Velkým zážitkem byly průlety, kdy se letělo 34, 34, 33, 30 a myslím 27. Byl to opravdu masakr. Pouze jsme se s Jardou Hlávkem modlili za naše zvoníky, aby neudělali žádnou chybu. Zvládli to precizně a sklidili potlesk na otevřené scéně. Všichni uznale pokyvují hlavou a oceňují, že vše běží bez podstatných problémů. Největší zásluhu na tom má Jarda Hroch s Michalem Behenským. Jarda jako startér a Michal jako „táta“ všech zvoníků. Já přihlížím a tvářím se dost nekompromisně. Výsledkem je, že nikdo nic nereklamuje. A o tom to je (smích).

  Dnes začínáme po ránu průlety a pokračujeme rychlostí druhé kola. Pokud bude čas a technika, tak Vám napíšu až v pondělí brzo ráno.

  P.S. Zahajovací ceremoniál byl s malými mažoretkami dokonalý a myslím, že se líbil. Celé zahájení bylo krátké a všichni to ocenili, že nemusí poslouchat tříhodinové projevy potentátů.

  Měj te se

 • Roman Vojtěch

  Úterý 6:30
  Za poslední dva dny se toho odehrálo poměrně dost. Ukončili jsme světový pohár, přežili nedělní vichřici a zahájili Mistrovství světa. Pokud bych se krátce vrátil k vichřici, která zasáhla celý areál z neděle na pondělí, tak podle záznamů meteostanice zde na budově, dosahoval vítr rychlosti až 32m/s (téměř 120km/h) po dobu 10minut. Snažili jsme se zachraňovat stany a modely v nich.

  Celá jižní strana tábora resp. hangáry týmů na této straně přežila díky Jardovi „Hrochovi“ Hlávkovi. Ve zmatku a bouři zavazoval části stanů, které byly otevřené na tuto stranu. Pokud by toto neudělal, tak si myslím, že jsme mohli jet v pondělí ráno domů. Polovina týmů by byla bez modelů.

  V jeden okamžik, kdy belgický stan visel na ochranné síti a kluci se ho snažili ze sítě stáhnout, šlo doslova o život. Pokud by některý z hlavních hangárů nevydržel nápor větru a byl by vytržený z patek, tak to s lidmi bojujícími o belgický stan dopadlo hodně bledě. Na kluky jsem křičel ať se na to vykašlou a ať zmizíme. V okamžiku, kdy jsme stan pustili, zmizel někde ve tmě směrem na Ivančice. Z tohoto okamžiku má i fotku. Jsou na ní kapky vody velké jako golfové míčky.

  V pondělí ráno jsme tedy MS zahájit nemohli, protože se řešily škody a nemohli jsme soutěžící pustit na startovací plochu. Zůstala by za nimi spoušť. Nicméně v 10:45 jsme začali a bez jediné chyby odletěli celé první kolo a termiku z druhého. Kluci (Petr, Honza a Jirka) jsou zatím v družstvech na druhém místě a tak je spokojenost. Samozřejmě vůbec nic to neznamená, ale jak konstatoval Jirka Tůma, lepší v průběhu ztrácet než dohánět. Začínáme v 8:00 průlety a můžete se na nás podívat on-line na webu.

  Mějte se

 • Roman Vojtěch

  Hmmm, tak v tom linku jsem udělal nějakou chybu a na opravu nemám přístup. Adresa je tedy http://www.czechheaven.cz a zvolte odkaz webkamera.

 • Vojtěch

  Netrpělivě jsem čekal nějakou zprávu.Konečně.Umístění našich kluků je zatím vynikající.Jinak příroda je nemilosrdná.Tak se Romane na zítra vyspi a držím všem palce.
  T.

 • Roman Vojtěch

  Středa 7:15

  Ano, kluci si vedou velice dobře. Včera nás z pořadatelského hlediska pronásledovala neuvěřitelná smůla. Chyba rozhodčího (odkládal tlačítko do krabice a to se náhodou stisklo) v poslední skupině průletů zapříčinila asi hodinové zpoždění. Následovaly nekonečné dikuse s ruským pilotem, který celé situace zneužil. Od tohoto okamžiku mám Rusy rád ještě víc než předtím. Stejně tak na rychlosti se rozpršelo před letem posledního soutěžícího (Joakim Stahl) a museli jsme opakovat celou skupinu. Ještě, že jsem už na prvním setkání TM (Team Manažerů) prosadil možnost rozdělení rychlosti na skupiny.

  Fantastickým zážitkem byla rychlosti Steeva Keepa z Autrálie, který během posledního průletu na rychlosti zaletěl plný výkrut asi 3m nad zemí! Všichni stáli s otevřenou pusou a potom se spustil velký aplaus. I s výkrutem byl jeho čas někde nad 15sec.

  Dnes se dá očekávat o něco lepší počasí a tak s tím snad pohneme. Sledujte nás na webkameře.

  Roman