Úvodem…

Zdravím Vás,

první články jsem na těchto stránkách (www.lomcovak.cz) publikoval v prosinci 1999.  Někdy v únoru 2000 jsem spusil i anglickou verzi stránek. Během let se snad mezi modeláři stal Lomcovák docela populární. Z široké oblasti, kterou dnešní modelařina pokrývá, jsem měl vždy zájem především o tzv. tichý let; modely větroňů nebo modely poháněné elektrickou energií.  Mezi mé velké koníčky určitě patří i fotografování.

Téměř deset let Lomcovák zásadnějším způsobem neměnil svoji podobu. Vycházel jsem ze zlatého pravidla,  „co funguje do toho nehrabej“, ale přeci jenom červík pochybnosti resp. touha po změně ve mně neustále hlodala. Nakonec tedy nadešel onen zlomový okamžik a přecházím na publikační systém postavený na WordPressu. Uvidím, zda to byl krok vpřed v porovnání s klasickými „ručně“ psanými stránkami.

Nový systém by měl(?) generovat čistější kód, umožňovat elegantní správu příspěvků, uživatelské komentáře a mnoho dalších pokrokových funkcí z nichž jsem určitě ani 90% ještě neobjevil. Pro ty z Vás, kteří nejste na tuto technologii zvyklí připojuji níže malý návod k použití. Starý Lomcovák zůstává ve své původní podobě včetně stovek článků (trochu přeháním) a odkaz na něj naleznete v Interních odkazech. Určitě mě napadla myšlenka převedení aspoň některých článků do nového Lomcováku; rychle jsem ji ovšem zavrhnul. Domnívám se, že by to byla neskutečně zdlouhavá a v podstatě zbytečná práce. Raději se budu věnovat tomu co přinese budoucnost než minulosti. Vzhůru tedy do dalšího desetiletí na Lomcováku.

Roman Vojtěch
info(at)lomcovak.cz

V Praze 8.4.2009

about

Návod k použití

  • Především pro ty, kterým už tolik neslouží zrak, je klávesová zkratka CTRL a+ (držet CTRL a stisknout + na num. klávesnici), pro zvětšení písma. CTRL a – stránky zase změnší a CTRL a 0 vrátí velikost písma na originální velikost.
  • Příspěvky k jednotlivým článkům můžete psát volně (bez registrace).
  • Pod titulkem článku naleznete kromě autora, data prvního publikování a počtu komentářů, i tzv. štítek (tag). Je to klíčové slovo, které umožní bližší specifikaci obsahu článku aniž by bylo nutné zakládat novou rubriku. Např. k reportáži z brněnského mistrovství České republikyF3B , která bude určitě v rubrice F3B, může být přidán štítek „MČR“ . V budoucnosti, pokud kliknete na štítek MČR, tak se Vám zobrazí všechna mistrovství republiky tzn. třeba i z rubriky Elektro nebo F3F. Samozřejmě, že ne u každého článku bude uveden štítek.
  • Tři tečky v hranaté závorce […] znamenají, že text pokračuje na samostatné stránce

P.S. Považuji se za majitele autorských práv ke všem (pokud není uvedeno jinak) materiálům publikovaným na těchto stránkách. Ostatní materiály a práva k nim jsou vlastněny jejich autory a jsou na mých stránkách publikovány s jejich výslovným svolením. Žádný text ani obrázky nemohou být použity v jiných publikacích či na internetu bez mého souhlasu. Děkuji za respektování těchto pravidel.