Čeho je moc… (doplněno 27.7.2015)

…toho je příliš. Těm kteří nejste velcí fanoušci Ksichtoknihy (Facebook) přeposílám text Martina Rajšnera z předzávodu ME F3J v bulharské Dupnitse.

Včera při finále predzavodu ME se stal tento incident. Který vedl k okamžité diskvalifikaci Arijana Hucaljuka. Arijan startoval před signálem, po opakování mu byl přinesen starý model, se který ihned po startu začal sledovat další letadla pod záminkou srážky. Ohrozil celkem 4 modely. Všem se podařilo uniknout, takže poslední možnost měl při přistání. Jak to dopadlo můžete vidět ve videu.
Nyní je již sepsána petice, pod kterou se podepíší zástupci každého týmu, kde požadujeme odstoupení Arijana z ME a posouzení jeho dalšího působení před komisí FAI.

K tomuto textu patří ještě původní reakce Dariuse Mahmoudiho.

F3J is a sport where people compete, meet and make friends, have fun together and help our youth to find alternatives to their smartphone. This open and friendly community does not need people who cheat or abuse the existing rules for their own benefit. In the video you see the how Arijan Hucaljuk with full offensive aggression is hitting Dominik Presteles plane during landing phase. He did this with the intention to get a re-flight as he had an early launch in this round. Even worse he did switch planes before he re-launched in order to just crash an older plane. During the entire flight he was trying to hit any model in the air but only was successful right before landing. His intention was not a good landing as his landing spot is about 45m left. He was just about to touch a plane to fight a re-fly.From my perspective if someone is so focused on winning that he accepts to damage models or even injure people he should be excluded from the FAI sportsmen license for a longer period of time to rethink his behavior.Arijan is an excellent pilot and he should know that with this behavior he is not a wanted representative of our sports nor of the Croatian team.Let’s see what CIAM, FAI and the team managers decide for the upcoming F3J European Championship and the current and coming year(s).

Kdyby bylo po mém, tak ten panáček by už vysílač pod vlajkou FAI nikdy nezapnul.

Doplněno 27.7.2015

Tak Hucaljuk se směje a letí dál. Rozhodnutí jury připomíná chytrou horákyni. Pikantní je podpis prezidenta FAI CIAM Antonise Papadoupoulose; člena jury. Copak jury, s tou mám svých zkušeností dost a dost…

request

AUdálosti na světové scéně nemůže rušit obyčejné lidi. Lidé se obávají, a cítí úzkost nejistotu a dokonce i strach. A jediní lidé, kteří vědí, kde vždy věří.

24 comments to Čeho je moc… (doplněno 27.7.2015)

 • Michal V.

  Lepsi je, se tvarit, ze nikde zadny problemy nejsou 😀

 • B.M.

  Myslím, že pri správnom nastavení výškomera som ešte problémy nezaznamenal . A to F5J s výškomerom lietam od začiatku ,problém je ak chce s tým niekto oje..t

 • Petr L

  Dovolil bych si ještě napsat poznámku k chování Hucaljuka a jemu podobných. Zkuste si představit, že by se na nějaké soutěži s velkým počtem startujících všichni rozhodli řešit svůj nějaký neúspěch v konkrétním kole vyvoláním úmyslné srážky (zvláště když, zdá se, to vlastně pravidla a potažmo JURY nepostihují). Co by se potom z takové soutěže stalo?? Možných důsledků jistě každého napadne několik a žádný z nich povzbudivý …

 • Pavel Svoboda

  Doplněno 1.8.2015

  Neoficiální výsledky Fly-Off (FB):

  1.Hucajluk (CRO)
  2.Littva (SVK)
  3.Prestele (GER)
  4.Rajšner (CZE)
  5.Ducháň (CZE)

  A pak si jednu nedej …